Zegarmistrz Gdańsk Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godz. 10 - 17

Naprawiamy zegarki wszystkich marek. Specjalizujemy się w markach szwajcarskich, czego potwierdzeniem jest otrzymany w 2002 r. certyfikat przyznany przez producenta zegarków Omega

 
 

Zegarki Omega

Omega to szwajcarska firma produkująca luksusowe zegarki. Należy do grupy Swatch, a swoją siedzibę ma w szwajcarskim Biel. Omega jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek zegarków. Zegarki Omega brały udział w programie Apollo i tym samym znalazły się na Księżycu. Firmę założył w 23-letni Louis Brandt w 1848 roku. Najbardziej znane zegarki marki Omega produkowane są od 1947 roku pod nazwą Seamaster. Do osób noszących te szwajcarskie zegarki należeli: Nicole Kidman, James Bond, Książę William. Specjalistyczny zakład zegarmistrzowski K. Rudzionek zajmuje się naprawą zegarków, prowadzi serwis pogwarancyjny wszystkich marek zegarków.


Zegarki Certina

Certina jest to szwajcarski producent zegarków należący do Swatch Group. Firma została założona w 1888 roku w miejscowości Grenchen przez braci Adolfa i Alfreda Kurth. Nazwa Certina została nadana na 50-lecie istnienia firmy. Pierwszy zegarek całkowicie wykonany przez braci Kurth powstał w 1906 roku - damski zegarek o nazwie Granna. Model uzyskał międzynarodowe uznanie otrzymując w 1910 roku złoty medal na targach w Mediolanie oraz uhonorowany wyróżnieniami na targach w Brukseli i Bernie. Bracia Kurth wyprodukowali pierwszy zegarek mechaniczny o odczycie cyfrowym. Certina była również partnerem teamu F1 BMW Sauber. Oficjalną twarzą reklamową producenta jest kierowca wyścigowy Robert Kubica.


Zegarki Cyma

Początki zegarków Cyma sięgają 1862 roku. Cyma należy do Stowarzyszenia Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego skupiającego najbardziej znane szwajcarskie marki.


Zegarki Atlantic

Na rynku polskim zegarki Atlantic dostępne są już od ponad pół wieku. Przez wiele lat wiodły prym na zegarmistrzowskim rynku. I choć firma na krótko wycofała się z naszego rynku, to już w 1998 roku ponownie zawitała do Polski. W latach – 50-tych Atlantic opatentował sposób szybkiej zmiany daty w zegarkach za pomocą koronki. Do dziś rozwiązanie to jest stosowane przez wszystkich producentów zegarków na świecie. W ponad stuletniej historii marki Atlantic powstało wiele nowatorskich konstrukcji, jak np. tytanowy Nautilius wodoodporny do głębokości1000 metrów czy Midas – zegarek o niespotykanej odporności koperty i szkiełka na wszelkie zarysowania. Od samego początku istnienia marki do dnia dzisiejszego wszystkie zegarki Atlantic w całości są produkowane w jednym miejscu w Szwajcarii.


Zegarki Doxa

Marka szwajcarskich zegarków Doxa założona została przez George Ducommuna w 1889 w Neuchâtel. Swego czasu firma otrzymywała wiele prestiżowych nagród w dziedzinie zegarmistrzostwa, co sprawiło, że marka ta stała się populara i uznana na całym świecie. Prowadzimy naprawy pogwarancyjne zegarków Doxa.


Zegarki Longines

W 1832 roku Auguste Aggassiz założył dom handlowy w górach Jura. Dom składał się z biura skupującego części zegarków oraz biura sprzedaży, którego jedynym pracownikiem był właśnie Auguste Aggassiz. Biuro to zajmowało się organizacją całego procesu, sprawami finansowymi oraz sprzedażą produktu końcowego. Auguste Aggassiz pracował tak przez 20 lat. Następcę znalazł dopiero w osobie swego siostrzeńca Ernesta Francillona, potomka rodziny bankierów z Lozanny. Polityką stosowaną przez Aggassiz było sprzedawanie swoich zegarków innym firmom, natomiast Francillon postanowił sprzedawać je pod własną marką. Nadał im nazwę zapożyczoną od nazwy miejsca, na którym wybudował swoją fabrykę – Longines.


Zegarki Adriatica

Firma powstała w 1852 roku w Moutelier w Szwajcarii. W początkowej fazie rozwoju były to dwie firmy (Adria i Adriatica), które dopiero 17 lat po zakończeniu II wojny światowej połączyły się. Do 1949 roku, biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności związane z wojnami, firmy nie prowadziły działalności. Obydwie firmy, w szczególności Adriatica, były popularne m.in. w Finlandii. Do Polski zaczęto sprowadzać zegarki Adriatica dopiero w 1990 roku. W chwili obecnej, od 1998 roku, przedsiębiorstwo Adriatica mieści się we włoskiej części Szwajcarii Ticino, w miejscowości Dongio i jest własnością spółki PR & A Watch Sagl. Adriatica jest zrzeszona w Federacji Szwajcarskiego Przemysłu Zegarkowego FHS.


Zegarki Rado

Rado - szwajcarski producent ekskluzywnych zegarków. Należy do Swatch Group. Firma powstała w 1917 roku. Pierwsza kolekcja zegarków pod nazwą Rado została wypuszczona na rynek w 1957 roku. Projekty zegarków zostały nagrodzone rozmaitymi nagrodami: Good Design Award', Japonia; DESIGN PLUS Material Vision 2005', Niemcy; 'iF design award', Chiny; 'Red Dot Award', Niemcy Są to zegarki, które nie są wyrabiane ze złota, mosiądzu czy stali lecz z węglików tytanu i wolframu. Spieki ceramiczne stosowane przez RADO są tak twarde, że można zarysować je jedynie diamentem. Ponadto wszystkie modele posiadają szafirowe szkła. Materiały te nadają zegarkom wyjątkowy blask i utrzymują legendarny desing marki.


Zegarki Roamer

Firma Roamer jest znaną i cenioną na całym świecie szwajcarską firmą zegarkową, produkującą miedzy innymi ciekawe modele zegarków mechanicznych. Przyświeca jej duch prawdziwych wartości charakteryzujących firmy produkujące najwyższej jakości szwajcarskie zegarki. Swoją obecną pozycję na rynku zegarmistrzowskim, firma Roamer zawdzięcza też między innymi długiej historii. 1888 Fritz Meyer otworzył w Solurze swój pierwszy warsztat zegarmistrzowski, w którym kilku pracowników wytwarzało cylindryczne mechanizmy wychwytowe.


Zegarki Tissot

Tissot to szwajcarskie przedsiębiorstwo mające swoją siedzibę w miejscowości Le Locle w Szwajcarii, od 1853 roku specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości zegarków. Historia przedsiębiorstwa sięga 1853 roku, kiedy to Charles Emil Tissot wraz z synem wraca z wyprawy do Ameryki, do Le Locle gdzie też zakłada przedsiębiorstwo produkujące zegarki, które w późniejszym czasie miałyby być sprzedawane do Ameryki oraz Rosji. W 1904 roku Tissot otrzymuje order od cesarza rosyjskiego za dostarczenie najlepszego zegarka kieszonkowego dla armii Imperium Rosyjskiego. W 1915 roku Tissot tworzy swój pierwszy zegarek naręczny, a po pięciu latach zaczyna je produkować na skale masową. Najbardziej popularnym modelem zegarka był model Knoplock. W 1930 roku przedsiębiorstwo wypuszcza na rynek pierwszy zegarek antymagnetyczny, a w roku 1944 do sprzedaży wchodzi Tissot PR 500 którego projektantem był Paul Tissot - wnuk Charlesa. Od ponad 150 lat przedsiębiorstwo wciąż udoskonala swój produkt tak aby każdy model zegarka był idealny, niepowtarzalny i wpasowywał się w szwajcarskie normy jakości i solidności wykonania. Firma Tissot do 1930 roku była przedsiębiorstwem rodzinnym, teraz jest własnością Swatch Group, w skład której wchodzą również takie firmy jak: BLANCPAIN, OMEGA, LONGINES, RADO, TISSOT, CERTINA, MIDO, HAMILTON, PIERRE BALMAIN, CALVIN KLEIN, LANCO, SWATCH oraz fabryka mechanizmów ETA. Specjalistyczny zakład zegarmistrzowski K. Rudzionek zajmuje się naprawami nawet najbardziej skomplikowanych mechanizmów.


Zegarki Breitling

Działając od 1884 roku firma Breitling zyskała światową reputację w zakresie produkcji precyzyjnych zegarków, odegrała pionierską rolę w tworzeniu zegarków naręcznych oraz znana jest z bezkompromisowego dążenie do doskonałości w projektowaniu.


Zegarki Tag Heuer

Tag Heuer jest szwajcarską firmą produkującą luksusowe produkty - projektuje, produkuje i sprzedaje zegarki i akcesoria modowe. TAG Heuer, zgodnie ze swoim wizerunkiem luksusowej marki o innowacyjnym duchu, ma długotrwałe powiązania ze światem sportu i Hollywood. TAG Heuer był oficjalnym chronometrażystą trzech Letnich Igrzysk Olimpijskich w latach dwudziestych, Mistrzostw Świata w narciarstwie, Mistrzostw Świata Formuły 1 i opracował zegarek dla zespołu McLaren F1.


Zegarki IWC

International Watch Co., znany również jako IWC, to luksusowy szwajcarski producent zegarków z siedzibą w Schaffhausen w Szwajcarii, założony przez amerykańskiego zegarmistrza Florentine Ariosto Jonesa w 1868 roku.